Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.



Сучасні академічні знання у практиці лікаря загальної практики - сімейного лікаря
день перший день другий

UkraineNeuroGlobal


UkraineCardioGlobal

Сучасні тренди діагностики і лікування в стоматології

Актуальні інфекційні захворювання день перший день другий

Травма та її наслідки

UkraineOncoGlobal

UkrainePediatricGlobal

Національна школа терапевтів України
день перший ЗАЛА СИНЯ
день перший ЗАЛА БОРДО
день другий ЗАЛА СИНЯ <
день другий ЗАЛА БОРДО

Жінка та війна: формули виживання

Коморбідний ендокринологічний пацієнт

Журнал "Гастроентерологія" 3 (49) 2013

Повернутися до номеру

Лідія Яківна Мельниченко (До 75-річчя від дня народження)

8 серпня 2013 року доктору медичних наук, головному науковому співробітнику відділу захворювань печінки та підшлункової залози ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України» Лідії Яківні Мельниченко виповнюється 75 років.

Медичний інститут Лідія Яківна закінчила у 1961 році. До 1963 року працювала лікарем­ординатором 1­ї міської інфекційної лікарні м. Кривого Рогу. Шлях науковця почала у 1963 році, коли працювала молодшим науковим співробітником НДІ епідеміології, мікробіології та гігієни ім. М.Ф. Гамалея. З березня 1965 р. працює в НДІ гастроентерології (нині — ДУ «Інститут гастроентерології НАМНУ»). У 1972 р. захистила кандидатську дисертацію «Влияние интестинальных гормонов и многоатомных спиртов на панкреатическую секрецию при заболеваниях желчевыводящих путей» і в 1976 р. одержала звання «старший науковий співробітник» і диплом. У 1996 р. захистила докторську дисертацію «Обґрунтування та розробка методів консервативної терапії післягастрорезекційного демпінг­синдрому» і зайняла посаду головного наукового співробітника.

Слід відзначити, що Лідія Яківна — серйозний учений, до наукових досліджень ставиться зі щирим інтересом, активно розробляє нові напрями в гастроентерології; брала участь у розвитку такого унікального напрямку, як ендокринна гастроентерологія, що визначав особливість наукової школи Інституту гастроентерології; вивчала особливості патології печінки та жовчовивідної системи; зробила значний внесок у вирішення проблеми постхолецистектомічного і пострезекційного синдромів. Протягом 6 років (1999–2005) Лідія Яківна працювала професором у Дніпропетровському національному університеті, де ділилася досвідом із студентами, викладаючи курс лекцій з актуальних проблем клінічної гастроентерології.

Результати праці Лідії Яківни опубліковані на сторінках багатьох медичних видань як в Україні, так і за її межами; вона є автором понад 160 наукових робіт, патентів на винаходи і авторських свідоцтв, співавтором монографії «Клінічна гастроентерологія». Крім того, вона є членом спеціалізованої ради «Гастроентерологія» при ДЗ «Дніпропетровська медична академія» і ДУ «Інститут гастроентерології», регулярно бере участь у редагуванні кандидатських та докторських дисертацій, постійно надає допомогу молодим науковцям. Лідія Яківна дуже чуйна людина, вдумливий лікар, доброзичлива до пацієнтів і колег, володіє високою культурою і широкою ерудицією, що стосується не лише медицини, але й інших галузей людських знань.

Колеги, учні та численні пацієнти щиро вітають Лідію Яківну з ювілеєм, бажають міцного здоров’я, радощів у житті та подальших творчих успіхів.

 



Повернутися до номеру