Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.

Газета "Новини медицини та фармації" 10 (543) 2015

Повернутися до номеру

Нова ера протидії СНІДу, туберкульозу та малярії: стратегія Глобального фонду на 2017–2021 рр.

Статья опубликована на с. 18 (Укр.)

 

3–4 вересня у м. Буенос-Айресі, Аргентина, відбувся дводенний Форум партнерства Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, метою якого була розробка стратегії Глобального фонду на 2017–2021 роки. Його учасниками стали представники з Латинської Америки, Карибського басейну, Східної –Європи та Центральної Азії.

Ця зустріч стала третьою серед подібних заходів із розробки стратегії Глобального фонду на 2017–2021 роки: у травні в Аддис-Абебі, Ефіопія, та в червні 2015 р. у Бангкоку, Таїланд, відбулися зустрічі представників інших регіонів світу.
На зустрічах світових партнерів у галузі охорони здоров’я було розпочато дискусію щодо формування нової стратегії партнерства Глобального фонду та цілей сталого розвитку для прискореного досягнення перемоги над епідеміями СНІДу, туберкульозу й малярії, а також створення стійких систем охорони здоров’я в умовах зменшення донорської підтримки та у зв’язку з новими глобальними та регіональними викликами.
До розробки нової стратегії Глобального фонду в м. Буенос-Айресі, Аргентина, долучилися понад 110 національних урядових експертів, представників громадських організацій та технічних партнерів. Від України в заході взяли участь представники організацій — виконавців гранту Глобального фонду: від державного сектора професор Наталія Нізова, директор ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України», та від громадського сектора МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІДу в Україні» та ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом».
Останні наукові досягнення й зростаючий досвід у галузі реалізації програм надають можливість подолати СНІД, туберкульоз та малярію, що становлять загрозу для глобальної системи охорони здоров’я. Учасники обмінялися досвідом із питань створення життєздатних і стійких систем охорони здоров’я, зміцнення системи послуг на рівні спільнот, прав людини та гендерних проблем, а також умов для сталого переходу від підтримки з боку Глобального фонду до систем державного фінансування.

Стратегічними цілями діяльності Глобального фонду на перехідний період 2017–2021 років запропоновано визначити:

1. Інвестиції в боротьбу з епідеміями, що передбачатиме цільову фінансову допомогу країнам із найгіршою фінансовою ситуацією та найбільшим тягарем захворювань, використання регіональних моделей для досягнення більшої ефективності програм, покращання принципів партнерства та взаємодії, підтримку сталої відповіді викликам епідемій та успішним перехідним моделям фінансування.
2. Створення гнучких та стійких систем охорони здоров’я, що передбачатиме посилення систем охорони здоров’я як частини сталих Національних стратегій охорони здоров’я та Національних стратегічних планів, а саме розвиток платформ інтегрованих сервісів у сфері охорони здоров’я, покращання систем постачання та національних систем закупок, інвестицій у розвиток кадрового потенціалу, посилення національного ресурсу в сфері моніторингу та оцінки, аналізу та збору даних, впровадження ефективних програм.
3. Підтримка та просування ідей прав людини та гендерної рівності, що сприятиме посиленню програм підтримки жінок та дівчат, залучатиме інвестиції в зменшення гендерної та вікової дискримінації, скорочуватиме бар’єри в доступі до сервісів боротьби з ВІЛ, туберкульозом та малярією та сприятиме дотриманню прав людини в законодавчих ініціативах.
4. Мобілізація та збільшення ресурсів, що передбачає зростання програмних та фінансових ресурсів із різних джерел, у тому числі національних, для посилення зусиль у подоланні епідемій, а також для розвитку доступних якісних медичних сервісів та інноваційних технологій.
«У контексті реалізації концепції сталого розвитку дуже важливо долучати до діалогу найвищий рівень керівництва країни та ключові фінансові інституції й урядові структури, що дозволить вести дискусію на стратегічному рівні та посилюватиме зусилля в національній відповіді на виклики епідемій ВІЛ/СНІДу та туберкульозу в Україні, які диктують нагальну потребу в національному діалозі державного та громадського секторів з метою напрацювання національної стратегії забезпечення сталості програм на етапі переходу від підтримки Глобального фонду до державного фінансування», — наголосила професор Наталія Нізова.


Повернутися до номеру