Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.Сучасні академічні знання у практиці лікаря загальної практики - сімейного лікаря
день перший день другий

UkraineNeuroGlobal


UkraineCardioGlobal

Сучасні тренди діагностики і лікування в стоматології

Актуальні інфекційні захворювання день перший день другий

Травма та її наслідки

UkraineOncoGlobal

Всесвітній день боротьби із запальними захворюваннями кишечника
день перший
день другий

UkrainePediatricGlobal

Національна школа терапевтів України
день перший ЗАЛА СИНЯ
день перший ЗАЛА БОРДО
день другий ЗАЛА СИНЯ <
день другий ЗАЛА БОРДО

Жінка та війна: формули виживання

Коморбідний ендокринологічний пацієнт

Міжнародний ендокринологічний журнал 3 (51) 2013

Повернутися до номеру

Ендокринологія: сучасні погляди на діагностику та лікування

За матеріалами обласної науково-практичної конференції,
м. Полтава

17 травня 2013 р. згідно з наказом Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації на базі ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» кафедра ендокринології з дитячими інфекційними хворобами провела обласну науково-практичну конференцію «Ендокринологія: сучасні погляди на діагностику та лікування». Конференція була присвячена десятирічному ювілею кафедри ендокринології з дитячими інфекційними хворобами.

На конференцію були запрошені лікарі-ендокринологи, дитячі ендокринологи, хірурги, які оперують на щитоподібній залозі, сімейні лікарі, відповідальні за надання допомоги хворим з ендокринною патологією.

У роботі конференції як доповідачі взяли участь співробітники Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України (директор — професор Ларін О.С.), професор Черенько С.М., професор Паньків В.І., старший науковий співробітник, к.м.н. Нечай О.П., старший науковий співробітник, к.м.н. Щекатурова Л.В., співробітники ДУ «Інститут проблем ендокринної патології імені В.Я. Данилевського НАМН України» (директор — професор Караченцев Ю.І.) професор Полторак В.В., професор Хижняк О.О, а також професор Власенко М.В. (завідувач кафедри ендокринології) з Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.

Конференцію відкрив перший проректор  ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» професор Бобирьов В.М. Учасники конференції заслухали низку цікавих доповідей. Зокрема, професор Бобирьова Л.Є. (завідувач кафедри ендокринології з дитячими інфекційними хворобами) розповіла про історію створення кафедри, наполегливу працю її співробітників протягом 10 років над розробкою нових технологій лікування ендокринних захворювань, запровадженням фармакологічних протоколів з випробування лікарських засобів ендокринологічної групи. Провідний лікар-ендокринолог Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського Рій Н.І. присвятила свою доповідь становленню ендокринологічної служби на Полтавщині.

Професор Власенко М.В. доповіла про навчально-методичні основи до- та післядипломного викладання ендокринології у рамках Болонської системи. Професор Черенько С.М. зупинився на питаннях сучасного стану проблеми діагностики та лікування первинного гіперпаратиреозу. Про лікувально-діагностичну тактику при вузлових утвореннях щитоподібної залози доповів старший науковий співробітник, к.м.н. Нечай О.П. Доповідь старшого наукового співробітника, к.м.н. Щекатурової Л.В. була присвячена первинному гіперальдостеронізму — найчастішій причині симптоматичних артеріальних гіпертензій. Про побічну дію ліків, що застосовуються в практиці лікаря-ендокринолога, доповіла професор Дев’яткіна Т.О. (ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія»). Патогенетичним аспектам цукрового діабету як підґрунтю до вибору пероральної цукрознижуючої терапії була присвячена доповідь професора Полторак В.В. Про діалектику застосування пероральних цукрознижуючих препаратів у хворих на цукровий діабет 2-го типу наголосив професор Паньків В.І. Доцент Катеренчук В.І. (ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія») у своїй доповіді розкрив особливості терапії цукрового діабету у пацієнтів з ожирінням. Професор Хижняк О.О. визначила роль негативних факторів перинатального розвитку у формуванні метаболічного синдрому.

Учасники конференції мали змогу ознайомитися з наявним у бібліотеці академії та кафедри фондом з питань ендокринології.

Провідні спеціалісти Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів та тканин МОЗ України професор Черенько С.М. та к.м.н. Нечай О.П. провели для спеціалістів хірургічного профілю лікувально-профілактичних закладів м. Полтави і Полтавської області майстер-клас із субтотального видалення прищитоподібних залоз.

У цілому конференція пройшла на належному рівні і показала доцільність зустрічей провідних фахівців з ендокринології з метою обговорен-ня найактуальніших проблем клінічної ендокри-нології.     Повернутися до номеру